خلاصه کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

0
3
چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی
چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی

ما در جهانی پیچیده زندگی می کنیم، که با مسائل پیچیده ای هم روبروست. معضلات در هر سطحی وجود دارند. در سطح جهانی؛ همه تغییرات جوی و اقلیمی و افزایش فجایع طبیعی ناشی از آن را حس می کنند… بحران های اقتصادی فراگیر شده است.
رشد اقتصادی بالا، محیط زیست و منابع محدود زمین را با تهدید مواجه کرده است. در سطح کشورها، بیکاری، تورم، تخریب محیط زیست، ترافیک و آلودگی، تروریسم و فرقه گرایی در کمین هستند. در سطح سازمان ها؛ تامین مالی، روابط عرضه کنندگان و مشتریان به سادگی سابق نیستند و در سطح فردی، افسردگی، اعتیاد، اضطراب جامعه گریزی و بیماری های جسمی نظیر سرطان، زندگی بشر را سخت پیچیده کرده اند. انسانی که طبیعت را مقهور کرده. اکنون با دستکاری های خود در خطر طبیعت قرار گرفته است.
اما با وجود تفاوت سطح معظلات، همه آن­ها از سیستم های پیچیده و رفتار آن ها نشات می گیرند. پس در اولین گام لازم است فارغ از سطح و موضوع با این سیستم ها آشنا شویم، آنها را درک کنیم، در مورد آنها فکر کنیم و از ساده انگاری و راه حل هایی که منجر به بدتر شدن اوضاع می شوند؛ اجتناب کنیم.

مطالعه کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟ می تواند برای عموم مفید باشد و به خصوص اگر مدیر سازمانی هستید که برای موفقیت آن تلاش می کنید یا دغدغه محیط زیست دارید و یا اقتصاد دان یا سیاست مدار هستید. این کتاب عمیقا می تواند سطح درک و توان سیاست گذاری شما را افزایش دهد. تفکر سیستمی بی شک، یک روش موثر حل مسائل پیچیده بوده است و تلاش برای ترویج و بومی کردن آن، کاری بایسته و شایسته است.

چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

فصول کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

کتاب “چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟” دارای سه فصل است که عناوین آن عبارتنداز:

۱-ساختار و رفتار سیستم

۲- سیستم ها و ما

۳- آفرینش تغییر در سیستم ها و فلسفه مان

کتاب مذکور توسط دانلا مدوز تدوین شده و فرشید عبدی و مسعود خرداد آن را ترجمه کرده اند و انتشارات چالش آن را به چاپ رسانده است.

این کتاب، کتابی بسیار مناسب و جامع در زمینه تفکر سیستمی است که می تواند جوابگوی سوال های دانشجویان و اساتید در حوزه مدیریت باشد. در صورت تمایل به دریافت خلاصه کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟، درخواست خود را فرم تماس با ما ثبت نمائید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید