شاید قبل از شروع به انجام پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت (که البته اگر قبل از آن در مورد تکالیف درسی و یا نگارش مقاله دست به قلم نشده باشید، شاید مرحله سختی هم به حساب بیاید) این سوال در ذهن شما باشد که اصولا چه چیزی را باید در پروپوزال بنویسید و یک پروپوزال شامل چه قسمت هایی می شود؟

نکته اینجاست که ما یک الگوی واحد در تمامی دانشگاه های کشور نداریم و هر دانشکده ای دارای الگوی مخصوص به خود است. اما قسمت هایی هستند که در همه پروپوزال ها مشابه اند، قسمت هایی همچون بیان مسئله، ضرورت تحقیق، روش تحقیق، پیشینه پژوهش و فرضیات تحقیق. در اصل هدف بخش های بیان شده، معرفی ابعاد و چارچوب اصلی مورد نظر است، که به عنوان اولین مرحله در نظر گرفته می شوند. چرا که نهایتا هدف شما پاسخگویی به سوالات و فرضیات است.

 در این مرحله چالش اصلی شما اطمینان از این است که موارد ذکر شده به گونه ای طراحی گردد که قابل برازش باشد. لذا بایستی بخش های مختلف طرح تحقیق، به صورت علمی و با دقت و ترجیحا با استناد به منابع معتبری که به عنوان مقاله بیس انتخاب گردیده است، تدوین شوند. همچنین قسمت های مختلف مثل سوالات، فرضیات، اهداف و مدل تحقیق، بایستی با یکدیگر همپوشانی داشته و مغایر با هم نباشند. طراحی این بخش ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به صورتی که اگر بخش های پروپوزال اشتباه نگارش شوند، در هنگام تصویب پروپوزال و انجام پایان نامه، فرد با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

دومین بخش در انجام پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت، بیان مسئله و ادبیات تحقیق است. در این بخش شما چکیده ای از مطالعاتی که خود در ابتدای انتخاب موضوع انجام داده اید را عنوان کرده و سپس با کمی تحقیق و مطالعه بیشتر، آن را گسترش می دهید.

بخش سوم در پروپوزال انتخاب یک روش مناسب برای پاسخ به سوالات تحقیق و رسیدن به اهداف تحقیق است. معمولا روش تحقیق با توجه به موضوع پروپزال انتخاب می گردد.

تدوین پروپزال کارشناسی ارشد مدیریت پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت

دانشجویان عزیز باید در نظر داشته باشند که نگارش پروپوزال مرحله مهمی در فرایند انجام پایان نامه است. وقتی یک پروپوزال به خوبی تدوین شده باشد، مانند یک نقشه، ادامه مسیر را تا انتها و تا روز دفاع به شما نشان می دهد. بنابراین هر چقدر که در نوشتن پروپوزال دقت به خرج دهیم، در نهایت پایان نامه بهتر انجام خواهد شد.

مدیراما به دانشجویان عزیز مدیریت در خصوص تدوین پرپوزال مشاوره ارائه می دهد.

برخی از زمینه هایی که باشگاه دانشجویان مدیریت در آن جهت تدوین پروپوزال راهنمایی و مشاوره به دانشجویان ارائه کرده اند عبارتنداز:

مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت دولتی
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت گردشگری
مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی

 

برای دریافت مشاوره تدوین پروپوزال می توانید درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید. لطفا ایمیل و شماره تماس خود را دقیق وارد کنید تا ما بتوانیم با شما تماس بگیریم.

ثبت درخواست مشاوره پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت

همچنین می توانید از لینک زیر نمونه هایی از پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت را به رایگان دانلود کنید:

 

دانلود رایگان پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت

 

همچنین می توانید از خدمات زیر در مدیراما استفاده کنید:

ثبت درخواست مشاوره پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

ثبت درخواست پیشنهاد موضوع پایان نامه مدیریت