Home دانشنامه مدیریت آشنایی با مفهوم قرارداد روان شناختی

آشنایی با مفهوم قرارداد روان شناختی

0
7
قرارداد روان شناختی

آرجریس (۱۹۶۰) اولین بار از اصطلاح قرارداد روان شناختی استفاده نمود و لوینسون و همکارانش (۱۹۶۲)، شاین (۱۹۶۵- ۱۹۸۰) و روسو (۱۹۸۹-۱۹۹۵) آن را بسط دادند. آرجریس (۱۹۶۰) از سازه قرارداد روان شناختی برای توصیف رابطه بین کارمند و سازمان و اثر متقابل هر طرف بر دیگری استفاده نمود. او قرارداد را یک درک نانوشته  ذهنی بین دو طرف با احترام به هنجارهای همدیگر تلقی نمود. همان طور که روسو (۲۰۰۹) نیز اشاره دارد، تأکید بر روی روابط غیررسمی و با کیفیت بالا منعکس کننده حساسیت های انسانی متفکرین عمده مدیریت به خصوص داگلاس مک گریگور (۱۹۶۰) است. قرارداد روان شناختی که معمولاً در مقابل قرارداد رسمی مطرح می گردد- عبارت است از مجموعه باورهایی درباره این که کارکنان و سازمان چه چیزی به یکدیگر، عرضه و چه چیزی از یکدیگر دریافت می کنند. قرارداد روان شناختی، تعهد، پایبندی و انگیزه را بین یک فرد و یک سازمان ایجاد کرده و حتی در مواردی می تواند اثری بیشتر از تعهدات رسمی در عملکرد و رفتار داشته باشد. این بدان معناست که تعهد سازمانی افراد در گروی ایجاد فضای روان شناختی مثبت بین آن ها است. اهمیت بالای قرارداد روان شناختی که درک متقابل دو طرف را در مورد مشارکت احترام آمیز آن ها پیرامون رابطه منعکس میکند، در ادبیات دانشگاهی به خوبی مشخص است. قرارداد روان شناختی براساس تعریف، انتظارات ادراک شده کارکنان و کارفرمایان نسبت به تعهدات متقابل بین آن هاست. در این قرارداد، انتظارات متقابلی که افراد از نظر رفتاری از یکدیگر دارند تعیین می شود. بدین ترتیب که کارکنان انتظار دارند تا برای حضور و تلاش خود از طرف سازمان مورد قدردانی و قدرشناسی قرار گیرند. تا در قبال توجه به کارکنان در تمامی عرصه ها، آن ها هم نسبت به تعهدات خود پایبند و متعهد باشد. به عقیده ری فرنچ و همکاران (۲۰۰۰) قرارداد روان شناختی هر آن چیزی است که یک فرد و یک سازمان از همدیگر انتظار دارند تا در خصوص رابطه کاری شان ارایه یا دریافت کنند. این قرارداد نشان دهنده تبادل مورد انتظار ارزش هایی است که افراد را تشویق می کند تا برای سازمان کار کنند و به سازمان این انگیزه را می دهد تا آن فرد را به کار گمارد. هر چه قدر قرارداد روان شناختی افراد با سازمان قوی تر باشد، عملکرد قوی تر خواهد بود.

♣ مطلب مرتبط: اثربخشی سازمانی با قرارداد روانشناختی

قرارداد روان شناختیبررسی قرارداد روان شناختی

یک قرارداد روان شناختی، متشکل از باورهایی است که عمدتاً بر پایه پیمان های تلویحی یا ضمنی استوارند که با گذشت زمان به شکل یک طرح واره یا الگوی ذهنی نسبتاً پایدار در می آیند. ویژگی عمده قرارداد روان شناختی این باور است که توافق وقتی وجود دارد که متقابل باشد، در واقع باورهای فرد نسبت به وجود درکی مشترک با طرف دیگر، آن طرف را به روند خاصی از عمل پیوند می دهد. از آن جا که افراد در انتخاب ها و تلاش های بعدی بر درک خویش از این توافق تکیه می کنند، از پایبندی به تعهدات منافعی را طلب می کنند و انتظار دارند اگر طرف دیگر نتواند مطابق با تعهداتش عمل کند، متحمل خساراتی شوند. قراردادهای روان شناختی نظام های اعتقادی از تعهدات فردی هستند که از وعده های ارایه شده در تعاملات روزمره نشأت می گیرد. قلب قراردادهای روان شناختی اثربخش بیشتر از آن که همسانی باشد، افزونیدن است، فعالیت های حمایتی بسیار که با فراهم ساختن منابع و دستورالعمل ها، مبادلات بین مردم و شرکت ها را در طول زمان حفظ می کنند.

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مبانی نظری، پک مقالات و مقاله بیس در زمینه قرارداد روانشناختی و همچنین انجام پایان نامه و تحلیل کیفی در این زمینه، می توانید درخواست خود را فرم تماس با ما ثبت نمایید.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here